nikon club
content logo
František Jančařík - osobní stránky

Kontakt

František Jančařík

člen Nikon klubu

tel.: 734 496 708
e-mail: jancarik@fjancarik.cz
web: http://www.fjancarik.cz

Děkuji Vám, že jste navštívili mé osobní stránky, které jsou vesměs zaměřeny na fotografování, kterému se s určitými pauzami věnuji od dětství. Začínal jsem s Efektou, Pionýrem, přes Flexaretu IV a VII až po Praktiku BCA, se kterou jsem fotil více jak dvacet let. Narodil jsem se v roce 1950 v Bojkovicích, které leží na moravsko-slovenském pomezí v Bílých Karpatech. V tomto krásném kraji dodnes žiju a více o něm píšu v záložce o Bílých Karpatech. Mezi další záliby patří sport a zejména tenis, příroda, hudba, PC, zahrada a jiné záliby.

František Jančařík

Líbí se mi citáty a moudrosloví a rád se podle nich i řídím. Například toto: "Spokojené stáří bývá nejen výsledkem toho, co nám nadělila příroda, ale i toho, co jsme si nadělili sami." Došlo i na fotovýbavu, a tak jsem si nadělil svou první digitální zrcadlovku Nikon D80 a postupně bude následovat další příslušenství. Takže patřím v této třídě fotoaparátů mezi nováčky, ale mám velké předsevzetí postupovat stále výš. Proto mějte pro začátek určitou toleranci a strpení. Mým fotografickým přáním je udělat fotokolekci Bílých Karpat a dát jí mimo internetovou galerii i nějakou vazební formu. Čas si na to najdu, ale je potřeba, aby sloužilo zdraví. Věřím, že příroda, sport a hlavně dobří lidé kolem mě mi pomohou má přání splnit. Netoužím fotit Alpy, Pyreneje či Dálný Východ, ale chci zejména fotit kraj ve kterém žiji a popř. jiná pěkná pohoří v České a Slovenské republice. Nejen čas, voda, roky, ale i příroda plyne a zachycovat její proměny, to je to kouzlo, proč je fotografování pro mě taková droga. Fotografie dokáže svým způsobem plynutí přírody v čase relativně zastavit.

V záložce Vzpomínky chci nejen ukázat některé snímky z dávného mládí, ale i připomenout a uctít památku mého staršího bratra Mirka. Nafotili jsme v mládí bezpočet fotek, točili jsme filmy a jsem tomu rád, že v nedávné době jsem zabezpečil nahrání těchto 35 let starých 8mm filmů na DVD. Vám mladým přeji: važte si mládí, važte si starších lidí, jednou nastoupíte místo nás. Vám starším vzkazuji: nebojte se stáří, radujte se z každého dne, z každého aktivně prožitého dne.

V závěru mi dovolte poděkovat Petrovi Šigutovi ml., protože díky jemu si prohlížíte má fota a čtete tyto řádky, dále Petrovi Šigutovi st. a Honzovi Novotnému, kteří mě svým fotografickým umem inspirovali k tomu, že jsem k fotografování změnil přístup a beru jej od těchto dní víc než vážně.

V Bojkovicích dne 1. 12. 2007